Öğretmene, müdür odasında darp iddiası: Kaymakamlık soruşturma başlattı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M.D. ile şoförünün, müdür odasında darp ettiği öğretmen şikayetçi oldu.

Amida Haber’de yer alan habere göre, Çınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde matematik öğretmeni D.B. sınav yapmak istedi. Sınav öncesi D.B. kopya çekilmemesi için bazı öğrencilerin yerini değiştirdi. Yeri değiştirilen öğrencilerden biri de Çınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDF) müdürünün M.D.’nin kızı A.D. oldu.

Yeri değiştirilen A.D. sınavda sorulan hiçbir soruya doğru yanıt vermedi ve sıfır aldı. A.D. bu durumu babasına anlattı. Önceki gün okula giden Vakıf Müdürü M.D. okul müdürünün yanına giderek, matematik sınavında kızının yerinin değiştirilmesine tepki gösterdi, sınavın tekrarlanmasını istedi. Müdür odasında bulunan matematik öğretmeni D.B. ile fizik öğretmeni M.E. olayla ilgili bilgi vermeye çalıştı.

Fizik öğretmeni M.E .daha önce kendi dersinde de A.D’nin kopya çektiğini söyledi. Bunun üzerine Vakıf Müdürü M.D. fizik öğretmeninin odadan çıkmasını istedi. Fizik öğretmeni M.E. ile M.D. tartışmaya başladı. M.D.’nin şoförünün de olaya dahil olmasıyla fizik öğretmeni darp edildi. Hastaneye giderek darp raporu alan fizik öğretmeni M.E. vakıf müdüründen şikayetçi oldu.

EĞİTİM SEN: KAMU KURUMU YÖNETİCİLİĞİNDEN ALDIĞI GÜÇLE YAPILAN BU PERVASIZ SALDIRIYI KINIYORUZ

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Çınar Kız İmam Hatip Lisesi’nde, Çınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M.D. ve beraberindeki şoförü tarafından okuldaki eğitim emekçilerine şiddet uygulandığı haberini aldık. Kamu kurumu yöneticiliğinden aldığı güçle yapılan bu pervasız saldırıyı kınıyoruz. Şiddet faili bu kişiler hakkında ivedilikle adli ve idari incelemelerin başlatılmasını ve hakkettikleri yaptırımların uygulanmasını talep ediyoruz. Kendi işyerlerinde, okullarında şiddete maruz kalan eğitim emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, söz konusu olayla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Günlü, “Olayla ilgili soruşturmacı görevlendirdik. Kimin kusuru varsa gereği yapılacak” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir