Artık zenginler ve ünlüler lüks denizaltılarda yaşayacak: Bakın denizin altında nasıl yaşayacaklar

Geleneksel milyarderlerin gösterişli yatlara ve genişleyen mülklere olan düşkünlüklerinden belirgin bir şekilde ayrılan özel yapım denizaltılar, gerçek anlamda gözlerden uzak bir kaçış için okyanusun derinliklerine iniyor.

Lüks denizaltı konseptine öncülük eden Avusturyalı şirket Migaloo, lüks denizcilik macerasını yeniden tanımlayabilecek ısmarlama özel denizaltı tasarımıyla. İddialı projeleri, M5 adı verilen ve yalnızca bir süper yat olarak değil, aynı zamanda okyanus yüzeyinin 250 metre altına kadar dalabilen ve dört saate kadar su altında kalabilen bir derin deniz gemisi olarak da hizmet verecek bir denizaltının yaratılmasını içeriyor.

Lüksten daha fazlası

M5, 165,8 metre uzunluğu ve en geniş noktası 23 metre genişliğiyle denizaltı dünyasında bir dev olacak şekilde tasarlandı. M5’in tasarımı özelleştirilebilir ve sahiplerinin boyuttan iç estetiğe kadar her hususu özelleştirmesine olanak tanır. Helikopter pisti, yüzme havuzu, spa, spor salonu ve hatta sanat galerisi ve sinema gibi standart olanaklar üst sınıf yatlarla aynı seviyededir. Macera arayanlar için sıcak hava balonu fırlatma rampası ve su altı köpekbalığı besleme istasyonu gibi daha egzotik özellikler de mevcut.

Migaloo M5 tasarımında gizlilik ve güvenlik ön plandadır. Şirket, denizaltıyı “standartların üstünde askeri” olarak tanımlanan koruyucu sistemlerle donatan Amerikan güvenlik şirketi SAFE ile iş birliği yapıyor. Bu sayede M5 sadece lüks bir seyahat aracı değil, aynı zamanda dış tehditlerden ve meraklı gözlerden korunan gerçek bir kaledir.

Dünyanın en özel ürünleri

Migaloo M5’in hedef pazarı kuşkusuz dar; benzersiz lüks ürünlere meraklı milyarderlere ayrılmış. Böyle bir geminin ilk maliyet tahmini, devam eden bakım maliyetleri hariç, 2 milyar dolardan başlıyor. Baş döndürücü fiyatı, M5’i dünyanın en seçkin lüks ürünleri arasında sıralıyor.

Migaloo, M5’e entegre edilen teknolojilerin, güvenlik ve operasyonel güvenilirlik sağlayan çift gövdeli, çok basınçlı tasarım gibi mevcut yatlarda ve denizaltılarda kullanılan kanıtlanmış sistemleri içerdiğini iddia ediyor.

Deniz altında iki milyar

Klasik süper yat tasarımında helikopter pisti, yüzme havuzu ve sauna, spor salonu, ev sineması, miksaj masalı parti alanları ve farklı kullanımlar için birçok alan bulunmaktadır. Hatta su altı köpekbalığı besleme istasyonu bile kurabilirler . Şirket müdürü Christian Gumpold, “Sahipler kendileri, misafirleri ve değerli eşyaları için mahremiyet, güvenlik ve koruma arıyor” diyor. Sistemiyle güvenlik, askeri seviyenin üzerinde güvenlik hizmetleri vaat eden Amerikan partner şirketi SAFE tarafından sağlanıyor.

Potansiyel müşteriler açısından zengin müşteriler, hem yüzeyde hem de altında yüzebilen, birinci sınıf güvenlik ve cömertçe donatılmış, aynı zamanda özelleştirilebilen lüks bir rezidansı sabırsızlıkla bekleyebilirler. Özel modifikasyonlar nedeniyle süper yatın kesin fiyatını tahmin etmek zor ancak temel versiyonun iki milyar dolara çıkması bekleniyor. Zenginlerin denizaltılarının nasıl görüneceğini galeride görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir